W wolnym czasie

Jak wysłać paczkę, kurierem czy pocztą

Jak wysłać paczkę, kurierem czy pocztą.

Gdy chcemy wysłać paczkę i zależy nam na czasie jak i na kosztach powinniśmy bliżej przyjrzeć się ofercie usług kurierskich. Do wyboru mamy tradycyjną pocztę lub możemy wybrać jedną z wielu firm kurierskich.

Jeżeli nadajemy przesyłki okazjonalnie jako osoba prywatna nie możemy skorzystać bezpośrednio z usług firm kurierskich, gdyż te podpisują umowy tylko z firmami. Inaczej jest w przypadku poczty gdzie każdy może udać się do najbliższej placówki i nadać przesyłkę za opłatą zgodną z obowiązującym cennikiem.

Nie oznacza to jednak że jesteśmy skazani na usługi poczty. Na rynku działa wiele firm tzw. brokerów kurierskich które pośredniczą między nadawcą przesyłki a firmą kurierską. Dzięki temu rozwiązaniu bez żadnych formalności możemy nadawać przesyłki na bardzo atrakcyjnych warunkach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż chcąc nadać paczkę nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy że zamówimy kuriera a ten przyjedzie jeszcze tego samego dnia pod wskazany adres.

Broker kurierski to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób indywidualnych ale też dla firm które nie wysyłają setek przesyłek miesięcznie przez co nie są wstanie wynegocjować korzystnych warunków bezpośrednio w firmie kurierskiej.